fbpx

Türkiye’de Eğitim

Türkiye'de Üniversite Eğitimi

Daha kaliteli bir eğitim.kariyer.gelecek.

Öğrencilerimiz Türkiye‘de eğitim için tercih edebilecekleri birçok farklı alternatife sahiptirler. Öğrenci yerleştirmiş olduğumuz ve anlaşmalarımızın bulunduğu tüm üniversiteler yüksek kaliteli eğitim fırsatı ve geniş kapsamlı bölüm yelpazesi sunar. Bu sayede öğrenciler, kendileri için en uygun bölümü tercih edebilirler.


Türkiye’de Eğitimin Avantajları

Öğrencilerimiz Türkiye‘ye geldiğinde eğitim, konaklama, yiyecek, içecek, temel ihtiyaçlar, eğlence gibi birçok şeyin çoğu ülkeden daha hesaplı fiyatlarla karşılanabildiğini görecekler. Türkiye’deki hangi şehre giderlerse gitsinler tüm bu imkânlardan yararlanabilirler. Özellikle konaklamanın makul fiyatlarla olması öğrenci için büyük bir avantajdır. Bunun yanı sıra; öğrenciler isterlerse yurtlarda, isterlerse de evde kalabilirler. Ayrıca, ulaşımı istedikleri araçlarla sağlayabilirler. Özellikle toplu taşıma araçları sayesinde hızlı ve ucuz ulaşım sağlanabilir.
Türkiye şüphesiz ki doğal güzellikleri ve tarihi eserleriyle dünyanın en büyüleyici ülkelerinden biridir. Hem köklü tarihi hem de bulunduğu coğrafyanın getirmiş olduğu doğal güzellikleri ile birbirinden farklı aktiviteler deneyimleme şansını öğrencilerimize sunar.
Türkiye eğitime oldukça önem veren ve ülkenin her yerindeki öğrencilerinin bu haktan faydalanabilmelerini isteyen bir ülkedir ve uluslararası öğrencilerimiz için de bu harika bir fırsattır. Kendileri için yaşam koşulları, hayat kalitesi, sosyal çevre, eğitim olanakları gibi kriterlere bakarak hangi şehirde okumak istediklerini seçebilirler.
Türkiye varoluşundan beri birçok medeniyeti bünyesinde barındırmış olan bir ülkedir. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerimiz de kendilerinden birer parça, kendi dillerinden izler ve kendi milliyetlerinden arkadaşlar bulabilirler. Tüm bu özellikleri ile Türkiye, öğrenciler için oldukça idealdir.
Türkiye‘deki üniversitelerde, alanında uzman akademisyenler ve özellikle İngilizce temelli kurslar sayesinde, öğrenciler eğitim seviyelerini yükselterek kendileri için sağlam bir geleceğin temellerini atarlar. Ayrıca, öğrenciler üniversiteye yerleşirken ilgileri oldukları bölümü seçebilirler.
Öğrencilerimiz hangi üniversiteyi tercih ederse etsin onları kaliteli bir eğitim hayatı beklemektedir. Hem yüksek donanımlı akademisyenler hem de son teknoloji ile donatılmış kampüsler ile öğrencilerimiz harika bir eğitim hayatına adım atarlar. Eğitim kalitesinin yanı sıra sosyal faaliyetler ile öğrenciler boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilirler.
0
Üniversite
0
+
Proje
0
+
Ekip Üyesi

Türkiye’de eğitim için öğrenci yerleştirdiğimiz üniversiteleri yukarıdaki harita üzerinde inceleyebilirsiniz.

Türkiye’de Eğitim Süreci

Vize Başvuru Süreci

Goint Career olarak vize başvuru sürecinde gerekli evrak düzenlemeleri konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Uçak Bileti

En uygun bileti öğrencilerimiz için rezerve ederiz, bilet arama stresinden ve zaman kaybından sizleri kurtarırız.

Üniversite Kabulü

Üniversite kaydını öğrencinin lise diploması veya YÖS sınav sonucu ile yaparız ve ön kabul belgesini Goint Career aracılığıyla en kısa sürede iletiriz.

Karşılama

Öğrenciler Türkiye’ye geldiklerinde havalimanında takım arkadaşlarımız tarafından karşılanırlar. Öğrencilerin gidecekleri şehre ulaşmasında öğrenciye yardımcı olunur.

Danışmanlık Hizmeti

Kesin kayıt süresi boyunca gerekli olacak belgelerin (pasaport, diploma ve transkript) tercümesi ve noter onaylı hazırlanması konusunda danışmanlık hizmeti verilir.

Sağlık Sigortası

Sağlık sigortası, anlaşmalı olduğumuz sigorta şirketleri tarafından titizlikle yapılacaktır. Sigorta süresi 1 yıldır ve ücreti bize aittir.

Tömer Kaydı

Goint Career olarak, öğrenci Tömer kaydı yaptırmaya gittiğinde hangi belgelerin gerekli olduğunu ve işlemleri nerede nasıl yapılacağı ile ilgili danışmanlık hizmeti veririz. Lise diplomasıyla yerleşen her öğrencimizin en az iki kur alması zorunludur ve öğrencilerimiz Tömer ücretini indirimli olarak ödeme fırsatına sahip olur.

İkametgah İzni

Goint Career olarak, gerekli evrakları titizlikle hazırlayıp ikamet randevusu da dâhil olmak üzere bütün ikamet izin alma işlemlerini, başvuru sürecini itinalı bir şekilde yürütürüz.

Yurt Danışmanlığı

Yurtlarda 1-2-3 kişilik odalar mevcuttur öğrencilerin kendilerine ait banyo, tuvalet, çalışma masası, bahçe, havuz, spor salonu, kablosuz sınırsız interneti mevcuttur. Ayrıca, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği de ücretsizdir. Okula servisle ve yürüyerek 5-10 dakika içerisinde ulaşım sağlanabilir. Yurt bulma konusunda öğrencilere öneride bulunabiliriz ve danışmanlık sağlarız.

Dil Kursları

Bölümünü İngilizce okuyacak öğrenciler için yabancı dil kursu danışmanlığı veririz. İngilizce hazırlık okumak istemeyen öğrenciler için ise, seviye tespit sınavı ve muafiyet sınavı ile ilgili danışmanlık hizmeti veririz.

Denklik İşlemi

Diploma denklik süreci, yurt dışı eğitim diploması ile Türk eğitim sisteminde diploma denklik incelemesidir. Denklik işleminiz sizin için tarafımızdan yapılır.

Genel Danışmanlık

Genel danışmanlık hizmetimiz ekonomik paket tercih edildiği takdirde 6 ay sürecektir. Bu süreçte öğrencilerimizin yanında olmaktan ve onlara hizmetlerimizi sunmaktan mutluluk duymaktayız.

En Çok Tercih Edilen Üniversiteler

Karabük Üniversitesi

Karabük, Türkiye

2007 yılında kurulmuş yeni bir üniversite olan Karabük Üniversitesi,  yapılan başarılı yatırımlar ve projelerle hızla gelişmiştir ve bu gelişimini sürdürmeye devam etmektedir.  Karabük Üniversitesi, birçok alanda başarıya sahiptir. Bunlardan en dikkat çekici olanı İngilizce eğitiminde ilk 10’dadır. Bunun yanı sıra daha önce açılmamış bölümler ile diğer üniversitelere öncülük etmiştir.  İmza attığı ilklerden bazıları; Türkiye’de ilk Raylı Sistemler Mühendisliği, Tıp Mühendisliği, Risk Yönetimi ve ilk Demir Çelik Enstitüsü’dür.  Ayrıca, uluslararası kaliteli bilimsel yayın sıralamasında Türkiye’nin ilk 20 Üniversitesi arasına girmesiyle de bu başarılarına yenisini eklemiştir. Binlerce uluslararası öğrenciye eğitim sağlamaktadır ve bu özelliği ile de Türkiye’de yabancı öğrencilere ev sahipliği yapan birinci üniversitedir. Türkiye’nin en yeşil ve en geniş kampüslerine sahip olmasıyla öğrencilerine kaliteli bir sosyal yaşam ve keyifli vakit geçirme fırsatı sunar.  Bünyesinde barındırdığı spor sahaları, geniş ve güzel mimarisi bulunan kütüphane, botanik bahçesi, yüzme havuzu, spor salonu, mini bir hayvanat bahçesi, yemekhane ve ay yıldızlı stadyumu ile öğrencilerinin ihtiyaçlarını en iyi biçimde karşılamayı hedefleyerek dostça bir yaklaşımda bulunduğunu kanıtlar.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi

Bolu, Türkiye

Ankara ve İstanbul şehirlerinin arasında yer alan Bolu şehrinde bulunan ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden olan Abant İzzet Baysal Üniversitesi, 3 Temmuz 1992 tarihinde kurulmuştur. Bu tarihten itibaren hızla gelişmiştir. Benzersiz bir doğa güzelliğinin içinde yer alan üniversite geniş ve yüksek sayıda akademik personeli ile öğrencilere kaliteli ve çağdaş eğitim ortamı sunar. Türkiye’nin en hızlı gelişen üniversitesi olmayı hedefler. Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek öğrencilerine uluslararası düzeyde eğitim ve kariyer ortamı sunar.  Hedefleri doğrultusunda kuruşlundan itibaren önemli bir mesafe kat ederek hızla gelişmeye devam etmektedir.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi

Kütahya, Türkiye

1992 yılında kurulan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi;  İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Konya, Bursa, Eskişehir gibi büyükşehirlere yakınlığından dolayı öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerden biridir.  Sahip olduğu benzersiz Mimari ve görsel güzellikleri ile öğrencilerine keyifli bir sosyal sunmanın yanı sıra; bilişim altyapısı, bilgi teknolojileri, eğitim olanakları, projeleri ile onlara iyi bir gelecek ve kaliteli eğitim hayatı vadeder.  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi bünyesinde 1 enstitü, 11 fakülte, 1 yüksekokul ve 14 meslek yüksekokulu bulunmaktadır.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Sakarya, Türkiye

Bünyesinde 1 enstitü, 8 fakülte, 1 yüksekokul, 15 meslek yüksekokulu, 528 akademik personel, 194 idari personel ve 25.000 öğrenciyi barındıran Sakarya Uygulamalı Bilimler üniversitesi Sakarya üniversitesinden ayrılarak 18 Mayıs 2018 tarihinde kurulmuştur. Türkiye’de bulunan 2 uygulamalı bilimler üniversitesinden biridir.  Uygulamalı eğitim ve araştırmaya öncülük ederek ve günden güne yaptığı yeniliklerle gelişerek öğrenci merkezli bir yaklaşımla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Gaziantep Üniversitesi

Gaziantep, Türkiye

Gaziantep Üniversitesi, öğrencilerini gelişmiş kütüphane imkânları, modern araştırma laboratuvarları ve bilgi-işlem alt yapısı İle son derece destekleyen bir üniversitedir.  Ayrıca sosyal ve kültürel alanda da çeşitli etkinlikler, sosyal ve kültürel faaliyetler günden güne gelişmektedir.  Bulunduğu ilin adını taşıyan Gaziantep Üniversitesi, 1973 yılında ODTÜ Mühendislik Fakültesine bağlı olarak kurulmuştur ve Makine Mühendisliği Bölümü ile başladığı günden bu yana gelişimini hızla sürdürmektedir ve de akademik kadrosu, altyapısı, sosyal ve kültürel imkânları ile bir dünya üniversitesi olma yolunda emin adımlar atmaktadır. Üç dilde eğitim veren, çeşitli çalışmaları ile bölgesine öncülük eden uluslararası bir üniversitedir. Türkçe, İngilizce ve Arapça eğitim veren Türkiye’nin tek üniversitesi konumundadır.

Düzce Üniversitesi

Düzce, Türkiye

Düzce Üniversitesi, 1 Mart 2006 tarihinde Düzce’de kurulmuş her gün gelişmekte olan ve büyüyen bir devlet üniversitesidir. Yenilikçi, girişimci, evrensel bilgi ve değer üreten bir üniversite olması özellikleriyle Düzce ili ve çevresi sürdürülebilir kalkınmasına öncülük eder. Öğrencileri teşvik edici faaliyetleri ve bilimsel yayın ortalaması en yüksek 7. ve en genç üniversite olması, Tıpta uzmanlık başarısı, Ulusal Kalite Hareketine katılan 3. Üniversite olması ve 4 Yıldız yetkinlik belgesi ile dikkat çekmektedir. URAP sıralamasına göre dünyanın en iyi 2000 üniversitesindendir.  Üniversite çalışma, dinlenme, eğlenme alışkanlıkları kazandırmak için birçok faaliyet ve sosyal tesis imkânlarını sunmaktadır. İstanbul, Ankara gibi birçok şehre yakın konumu ile öğrencilerin tercih etmesinde önemli etkendir.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Ankara, Türkiye

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesini tercih etmek için birçok sebep vardır. Bunlardan başlıcaları eğitimlerini yurt dışında veya yurt içindeki kaliteli üniversitelerde tamamlamış kadroya sahip olmasıdır. Bu akademik kadro her zaman öğrencilere iyi bir gelecek inşa etmek amacıyla çalışır. Öğrencilerinin hayata atacakları adımlarda onlara destek olmayı benimsemiştir.  Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi bilimsel çalışmalar yönünden de dünya çapında önemli bir konuma ulaşmak için çabalamaya devam etmektedir. Teknolojik laboratuvarları, uluslararası bilimsel işbirlikleri ve projelerle bu amacı desteklemektedir.  Bunlara ek olarak yabancı dil öneminin bilincinde olarak %100 İngilizce programlarıyla eğitim-öğretim sürecini devam ettirir. Bir Başkent üniversitesi olmasından dolayı barınma olanakları, kolay ulaşım imkânları ve sosyal fırsatlar gibi sayısız avantajlarına sahiptir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Eskişehir, Türkiye

Ulusal ve uluslararası düzeyde tercih edilmeyi oldukça önemseyen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, 18 Ağustos 1993’te kurulmuştur.  Eğitim-öğretimde mükemmeliyet hedefiyle yola çıkarak her açıdan donanımlı mezunlar ve araştırmacılar yetiştirmeyi görev edinmiştir.

Cumhuriyet Üniversitesi

Sivas, Türkiye

Cumhuriyetin 50. yılı anısına 9 Şubat 1974 tarihinde kurulan Cumhuriyete Üniversitesi, 1974 yılında tıp fakültesi ile eğitime başlamıştır ve günümüzde bünyesindeki 18 Fakülte, 4 Enstitü, 1 devlet konservatuarı, 4 Yüksekokul, 14 Meslek Yüksekokulu, 12 araştırma merkezi ve 1 teknokent barındırır. 1973 akademik personele, 1387 idari personele sahiptir. Kampüs, şehir merkezine oldukça yakın olması da kampüse ulaşım açısından önemli bir avantajdır.

Bartın Üniversitesi

Bartın, Türkiye

Bartın Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 tarihinde kurulmuştur. Bartın Üniversitesi, öğrenci merkezli bir yaklaşımla dikkat çekerek öğrencilerinin nitelikli bireyler olmasına, onların toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket etmesine katkı sağlar. Çözüm odaklı bir bakış açısıyla hareket eden bir üniversitedir.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi

Tokat, Türkiye

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi şeffaf, katılımcı, girişimci, bilgi ve teknoloji üreten özellikleri ile öğrencilere üst düzey eğitim hayatı sağlaması ile dikkat çeker. Ayrıca bulunduğu bölge Karadeniz bölgesine de ekonomik, sosyal kültürel açıdan katkıda sağlar. Bu özellikleriyle öğrenciler tarafından tercih edilen Gaziosmanpaşa Üniversitesi ön lisansta 113, lisansta 115, yüksek lisansta 70 ve doktorada 29 programda eğitim öğretim devam etmektedir.

Harran Üniversitesi

Şanlıurfa, Türkiye

1992 yılında kurulmuş olan Harran Üniversitesi, Şanlıurfa’da yer alan bir devlet üniversitesidir. Üniversiteye adını veren tarihi Harran Kenti, tam anlamayla bir tarih merkezidir. Üniversitesinin eğitim dili Türkçe’dir. Harran Üniversitesinde 14 fakülte, 4 yüksekokul, 1 konservatuar, 13 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ve 15 araştırma ve uygulama merkezi ile öğrencilerine hizmet vermektedir.
WhatsApp'tan İletişime Geçin